Поиск:

Указ Президента Республики Беларусь от 28.09.2016 N 352 "Аб узнагароджаннi"

За шматгадовую плённую працу, узорнае выкананне службовых абавязкаў, дасягненне высокiх вытворчых паказчыкаў у галiне прыбора- i машынабудавання, значны асабiсты ўклад ва ўмацаванне мiжнацыянальных адносiн, развiццё беларускай журналiстыкi, дарожнай i лясной гаспадаркi, навукова-педагагiчнай дзейнасцi, сферы адукацыi, мастацтва, культуры i спорту:
1. Узнагародзiць:

ордэнам Айчыны II ступенi
Бурскага
Вячаслава Аляксандравiча
-
генеральнага дырэктара адкрытага акцыянернага таварыства "Мiнскi механiчны завод iмя С.I.Вавiлава - кiруючая кампанiя холдынга "БелОМО"
ордэнам "За службу Радзiме" III ступенi
Андрэева
Сяргея Анатольевiча
-
намеснiка камандуючага па iдэалагiчнай рабоце - начальнiка аддзела iдэалагiчнай работы камандавання сiл спецыяльных аперацый Узброеных Сiл, палкоўнiка
Бурдыку
Андрэя Валер'янавiча
-
начальнiка галоўнага ўпраўлення планавання i каардынацыi тылавога забеспячэння - першага намеснiка начальнiка тылу Узброеных Сiл, генерал-маёра
Гладкага
Алега Iванавiча
-
першага намеснiка начальнiка ракетных войскаў i артылерыi аддзела ракетных войскаў i артылерыi Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сiл, палкоўнiка
Дзмiтрук
Алену Георгiеўну
-
намеснiка начальнiка ўстановы "Навукова-даследчы iнстытут пажарнай бяспекi i праблем надзвычайных сiтуацый" Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях, падпалкоўнiка ўнутранай службы
Мазурава
Валерыя Анатольевiча
-
намеснiка начальнiка 2-га аддзела 2-га ўпраўлення галоўнага ўпраўлення па барацьбе з арганiзаванай злачыннасцю i карупцыяй Мiнiстэрства ўнутраных спраў, падпалкоўнiка мiлiцыi
Майко
Сяргея Мiкалаевiча
-
аташэ па пытаннях абароны пры Пасольстве Рэспублiкi Беларусь ва Украiне, палкоўнiка
Мiсуру
Аляксандра Мiкалаевiча
-
намеснiка камандзiра па лётнай падрыхтоўцы 50-й змешанай авiяцыйнай базы Ваенна-паветраных сiл i войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сiл, падпалкоўнiка
Собаля
Дзмiтрыя Уладзiмiравiча
-
камандзiра 38-й асобнай гвардзейскай дэсантна-штурмавой брыгады Узброеных Сiл, палкоўнiка
Тупiка
Алега Анатольевiча
-
начальнiка 4-га ўпраўлення галоўнага разведвальнага ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных Сiл, палкоўнiка
Шабеку
Паўла Уладзiмiравiча
-
камандзiра 361-й базы аховы i абслугоўвання (цэнтральных органаў ваеннага кiравання) Узброеных Сiл, палкоўнiка
Шаўчэнку
Валерыя Аляксандравiча
-
намеснiка камандуючага па iдэалагiчнай рабоце - начальнiка ўпраўлення iдэалагiчнай работы Ваенна-паветраных сiл i войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сiл, палкоўнiка
Шпарло
Сяргея Генадзьевiча
-
начальнiка ўстановы "Гродзенскае абласное ўпраўленне Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях Рэспублiкi Беларусь", палкоўнiка ўнутранай службы
Шырко
Юрыя Генадзьевiча
-
начальнiка iнжынернай службы Заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сiл, палкоўнiка
Юзэфовiча
Вiктара Аляксандравiча
-
намеснiка начальнiка галоўнага ўпраўлення - начальнiка 1-га ўпраўлення галоўнага ўпраўлення крымiнальнага вышуку крымiнальнай мiлiцыi Мiнiстэрства ўнутраных спраў, палкоўнiка мiлiцыi
ордэнам Пашаны
Герасiмава
Васiлiя Мiкалаевiча
-
старшыню Камiтэта дзяржаўнага кантролю Гродзенскай вобласцi
Куляша
Сяргея Анатольевiча
-
начальнiка бюро аддзела галоўнага механiка Мiнскага завода халадзiльнiкаў закрытага акцыянернага таварыства "АТЛАНТ"
ордэнам Францыска Скарыны
Франкоўскага
Сяргея Валянцiнавiча
-
артыста-вакалiста (салiста) - вядучага майстра сцэны дзяржаўнай тэатральна-вiдовiшчнай установы "Нацыянальны акадэмiчны Вялiкi тэатр оперы i балета Рэспублiкi Беларусь"
медалём "За адзнаку ў ахове грамадскага парадку"
Аббакумава
Кiрыла Iгаравiча
-
iнспектара дарожна-патрульнай службы
1-га ўзвода роты дарожна-патрульнай службы дзяржаўнай аўтамабiльнай iнспекцыi аддзела дзяржаўнай аўтамабiльнай iнспекцыi мiлiцыi грамадскай бяспекi ўпраўлення ўнутраных спраў Бабруйскага гарвыканкама, старшага лейтэнанта мiлiцыi
Круталевiча
Дзмiтрыя Сяргеевiча
-
iнспектара дарожна-патрульнай службы 1-га ўзвода роты дарожна-патрульнай службы дзяржаўнай аўтамабiльнай iнспекцыi аддзела дзяржаўнай аўтамабiльнай iнспекцыi мiлiцыi грамадскай бяспекi ўпраўлення ўнутраных спраў Бабруйскага гарвыканкама, старшага лейтэнанта мiлiцыi
Белiка
Дзмiтрыя Сяргеевiча
-
старшага оперупаўнаважанага па асаблiва важных справах 1-га аддзела 1-га ўпраўлення галоўнага ўпраўлення крымiнальнага вышуку крымiнальнай мiлiцыi Мiнiстэрства ўнутраных спраў, маёра мiлiцыi
Жыхарава
Юрыя Пятровiча
-
начальнiка аддзела дзяржаўнай аўтамабiльнай iнспекцыi мiлiцыi грамадскай бяспекi ўпраўлення ўнутраных спраў адмiнiстрацыi Маскоўскага раёна г. Мiнска, падпалкоўнiка мiлiцыi
Муху
Аляксандра Iванавiча
-
намеснiка начальнiка крымiнальнай мiлiцыi па аператыўна-вышуковай рабоце ўпраўлення ўнутраных спраў Магiлёўскага аблвыканкама, палкоўнiка мiлiцыi
Мядзельца
Вадзiма Аляксандравiча
-
старшага оперупаўнаважанага 2-га аддзела 2-га ўпраўлення галоўнага ўпраўлення па барацьбе з арганiзаванай злачыннасцю i карупцыяй Мiнiстэрства ўнутраных спраў, маёра мiлiцыi
Слабодчыкава
Уладзiмiра Iванавiча
-
начальнiка аддзялення вышуковай работы аддзела крымiнальнага вышуку крымiнальнай мiлiцыi аддзела ўнутраных спраў адмiнiстрацыi Кастрычнiцкага раёна г. Магiлёва, падпалкоўнiка мiлiцыi
Табуркiна
Андрэя Валер'евiча
-
начальнiка аддзела па раскрыццi злачынстваў супраць асобы ўпраўлення крымiнальнага вышуку крымiнальнай мiлiцыi ўпраўлення ўнутраных спраў Брэсцкага аблвыканкама, падпалкоўнiка мiлiцыi
медалём "За адзнаку ў папярэджаннi i лiквiдацыi надзвычайных сiтуацый"
Акулiча
Мiкалая Мiкалаевiча
-
ляснiка Мiлашавiцкага вопытна-вытворчага ляснiцтва дзяржаўнай лесагаспадарчай установы "Мiлашавiцкi лясгас", Лельчыцкi раён
Анiсенку
Савелiя Сцяпанавiча
-
трактарыста дзяржаўнай лесагаспадарчай установы "Хойнiцкi лясгас"
Васiленку
Аляксандра Пятровiча
-
галоўнага ляснiчага Гомельскага дзяржаўнага вытворчага лесагаспадарчага аб'яднання
Дробуша
Фёдара Адамавiча
-
ляснiчага Храпуньскага ляснiцтва дзяржаўнай лесагаспадарчай установы "Палескi лясгас"
медалём "За працоўныя заслугi"
Васюкевiча
Антона Барысавiча
-
галоўнага дырэктара галоўнай дырэкцыi Першага нацыянальнага канала Беларускага радыё Нацыянальнай дзяржаўнай тэлерадыёкампанii
Гаспадарыка
Дзмiтрыя Фёдаравiча
-
намеснiка генеральнага дырэктара закрытага акцыянернага таварыства "АТЛАНТ" па вытворчасцi - намеснiка дырэктара Мiнскага завода халадзiльнiкаў па вытворчасцi
Дзенiсевiча
Аляксандра Вiктаравiча
-
начальнiка ўпраўлення прававога забеспячэння кантрольнай дзейнасцi галоўнага экспертна-прававога ўпраўлення Камiтэта дзяржаўнага кантролю Рэспублiкi Беларусь
Кавалевiча
Аляксандра Iванавiча
-
дырэктара дзяржаўнай навуковай установы "Iнстытут лесу Нацыянальнай акадэмii навук Беларусi"
Кiсценя
Мiхаiла Мiкалаевiча
-
дырэктара адкрытага акцыянернага таварыства "УПНР"
Ксяневiча
Iвана Адольфавiча
-
трактарыста лiнейнай дарожнай дыстанцыi 601 фiлiяла "Дарожна-эксплуатацыйнае ўпраўленне N 60" рэспублiканскага ўнiтарнага прадпрыемства аўтамабiльных дарог "Мiнскаўтадар-Цэнтр"
Лазук
Наталлю Аляксандраўну
-
намеснiка начальнiка аддзела кантролю дзяржаўнай маёмасцi галоўнага ўпраўлення кантролю па г. Мiнску Камiтэта дзяржаўнага кантролю
Мальковiча
Андрэя Iванавiча
-
вадзiцеля аўтамабiля ўчастка разметкi фiлiяла "Дарожна-эксплуатацыйнае ўпраўленне N 60" рэспублiканскага ўнiтарнага прадпрыемства аўтамабiльных дарог "Мiнскаўтадар-Цэнтр"
Масурноўскую
Алену Генадзьеўну
-
начальнiка ўпраўлення кантролю за абаротам падакцызных тавараў i сферай паслуг галоўнага ўпраўлення кантролю спажывецкага рынку i сферы паслуг Камiтэта дзяржаўнага кантролю
Новiкаву
Святлану Раманаўну
-
мастацкага кiраўнiка аддзела рэжысёраў галоўнай дырэкцыi "Агенцтва тэлевiзiйных навiн" Нацыянальнай дзяржаўнай тэлерадыёкампанii
Пазняк
Алу Вячаславаўну
-
намеснiка старшынi Баранавiцкага мiжраённага камiтэта дзяржаўнага кантролю
Саламаху
Аляксандра Пятровiча
-
першага намеснiка Старшынi Нацыянальнай дзяржаўнай тэлерадыёкампанii
Санько
Дзмiтрыя Яўгеньевiча
-
начальнiка галоўнага аналiтычнага ўпраўлення Камiтэта дзяржаўнага кантролю
Скрыганава
Вiталiя Вiктаравiча
-
дырэктара ўстановы "Мазырская спецыялiзаваная дзiцяча-юнацкая школа алiмпiйскага рэзерву прафсаюзаў па веславаннi на байдарках i каноэ"
Сянько
Уладзiмiра Лявонавiча
-
старшыню Пастаяннай камiсii Савета Рэспублiкi Нацыянальнага сходу Рэспублiкi Беларусь па мiжнародных справах i нацыянальнай бяспецы
Трэццякову
Святлану Уладзiмiраўну
-
начальнiка ўпраўлення планавання, эканомiкi, працы i заработнай платы рэспублiканскага ўнiтарнага прадпрыемства аўтамабiльных дарог "Мiнскаўтадар-Цэнтр"
Чупрыса
Леанiда Iванавiча
-
вадзiцеля аўтамабiля лiнейнай дарожнай дыстанцыi 611 фiлiяла "Дарожна-эксплуатацыйнае ўпраўленне N 61" рэспублiканскага ўнiтарнага прадпрыемства аўтамабiльных дарог "Мiнскаўтадар-Цэнтр"
Шынкевiча
Аляксандра Вiктаравiча
-
галоўнага механiка Мiнскага завода халадзiльнiкаў закрытага акцыянернага таварыства "АТЛАНТ"
Яўсюка
Мiхаiла Сяргеевiча
-
дырэктара ўстановы "Рэспублiканскi цэнтр алiмпiйскай падрыхтоўкi па гiмнастыцы мастацкай"
медалём Францыска Скарыны
Галкоўскую
Галiну Леанiдаўну
-
рэжысёра-пастаноўшчыка дзяржаўнай тэатральна-вiдовiшчнай установы "Нацыянальны акадэмiчны Вялiкi тэатр оперы i балета Рэспублiкi Беларусь"
Гарадзецкага
Юрыя Рыгоравiча
-
артыста-вакалiста (салiста) - вядучага майстра сцэны дзяржаўнай тэатральна-вiдовiшчнай установы "Нацыянальны акадэмiчны Вялiкi тэатр оперы i балета Рэспублiкi Беларусь"
Дуброву
Мiкалая Кузьмiча
-
педагога дадатковай адукацыi дзяржаўнай установы адукацыi "Мазырскi цэнтр творчасцi дзяцей i моладзi"
Кабуша
Уладзiмiра Трафiмавiча
-
прафесара кафедры педагогiкi i менеджменту адукацыi дзяржаўнай установы адукацыi "Акадэмiя паслядыпломнай адукацыi"
Савенкава
Iвана Мiкалаевiча
-
артыста балета (салiста) - вядучага майстра сцэны дзяржаўнай тэатральна-вiдовiшчнай установы "Нацыянальны акадэмiчны Вялiкi тэатр оперы i балета Рэспублiкi Беларусь"

2. Прысвоiць ганаровыя званнi Рэспублiкi Беларусь:

"Заслужаны дзеяч культуры Рэспублiкi Беларусь"
Гуляко
Леанiду Паўлавiчу
-
Упаўнаважанаму па справах рэлiгiй i нацыянальнасцей
"Заслужаны будаўнiк Рэспублiкi Беларусь"
Мацулевiч
Веры Мiхайлаўне
-
намеснiку начальнiка галоўнага ўпраўлення - начальнiку ўпраўлення кантролю будаўнiцтва i жыллёва-камунальнай гаспадаркi галоўнага ўпраўлення кантролю па г. Мiнску Камiтэта дзяржаўнага кантролю
"Заслужаны трэнер Рэспублiкi Беларусь"
Зацэпу
Уладзiмiру Уладзiмiравiчу
-
трэнеру-выкладчыку па веславаннi на байдарках i каноэ ўстановы "Школа вышэйшага спартыўнага майстэрства"
Iльянковай
Iрыне Валер'еўне
-
трэнеру-выкладчыку па гiмнастыцы мастацкай установы "Рэспублiканскi цэнтр алiмпiйскай падрыхтоўкi па гiмнастыцы мастацкай"
Шундзiкаву
Вiктару Паўлавiчу
-
дырэктару ўстановы "Спецыялiзаваная дзiцяча-юнацкая школа алiмпiйскага рэзерву Гомельскага раёна"
"Заслужаны майстар спорту Рэспублiкi Беларусь"
Волку
Аляксандру Аляксандравiчу
-
суддзi суда Савецкага раёна г. Мiнска, былому галоўнаму юрысконсульту групы юрыдычнага забеспячэння ўстановы "Мiнскае гарадское ўпраўленне Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях Рэспублiкi Беларусь"
Рутэнку
Сяргею Аляксеевiчу
-
спартсмену-iнструктару мужчынскай нацыянальнай зборнай Рэспублiкi Беларусь па гандболе

Прэзiдэнт Рэспублiкi Беларусь
А.Лукашэнка