Поиск:

Указ Президента Республики Беларусь от 20.09.2016 N 346 "Аб узнагароджаннi"

За нараджэнне i выхаванне пяцi i больш дзяцей узнагародзiць ордэнам Мацi:

па Брэсцкай вобласцi

Абрамчук
Людмiлу Пятроўну
-
работнiцу беларуска-германскага прадпрыемства "Санта Брэмар" таварыства з абмежаванай адказнасцю, г. Брэст
Абрамчук
Таццяну Васiльеўну
-
хатнюю гаспадыню, в. Дворышча Маларыцкага раёна
Актысюк
Святлану Пятроўну
-
хатнюю гаспадыню, в. Андронава Кобрынскага раёна
Амельяновiч
Алену Уладзiмiраўну
-
хатнюю гаспадыню, г. Ганцавiчы
Асавец
Наталлю Iванаўну
-
хатнюю гаспадыню, Ленiнскi раён г. Брэста
Барадзiнчык
Людмiлу Iванаўну
-
медыцынскую сястру - рэгiстратара палiклiнiкi ўстановы аховы здароўя "Iванаўская цэнтральная раённая бальнiца"
Бойка
Наталлю Пятроўну
-
сацыяльнага работнiка дзяржаўнай установы "Кобрынскi тэрытарыяльны цэнтр сацыяльнага абслугоўвання насельнiцтва"
Васiлюк
Алену Аляксандраўну
-
хатнюю гаспадыню, г. Высокае Камянецкага раёна
Гаварушка
Любоў Мiкалаеўну
-
хатнюю гаспадыню, аг. Люсiна Ганцавiцкага раёна
Галавiй
Людмiлу Мiкалаеўну
-
работнiцу транспартнага рэспублiканскага ўнiтарнага прадпрыемства "Брэсцкае аддзяленне Беларускай чыгункi"
Галахоўскую
Таццяну Сяргееўну
-
хатнюю гаспадыню, г. Пiнск
Грыцкевiч
Любоў Паўлаўну
-
работнiцу фiлiяла "Дарожна-эксплуатацыйнае ўпраўленне N 24" рэспублiканскага ўнiтарнага прадпрыемства аўтамабiльных дарог "Брэстаўтадар", г. Ганцавiчы
Гук
Алену Дзмiтрыеўну
-
работнiцу рэспублiканскага даччынага ўнiтарнага прадпрыемства па забепячэннi нафтапрадуктамi "Беларуснафта-Брэстаблнафтапрадукт"
Гулiцкую
Iрыну Мiкалаеўну
-
работнiцу дзяржаўнай установы адукацыi "Ганцавiцкая дзiцячая школа мастацтваў"
Данiлевiч
Веру Аляксандраўну
-
апаратчыка сухiх малочных прадуктаў адкрытага акцыянернага таварыства "Бярозаўскi сыраробны камбiнат"
Емяльянаву
Вольгу Уладзiмiраўну
-
работнiцу дзяржаўнай сельскагаспадарчай установы "Кобрынская сортавыпрабавальная станцыя"
Жылiнскую
Наталлю Вiкенцьеўну
-
зверавода Баранавiцкага сельскагаспадарчага аддзялення вытворчага ўнiтарнага прадпрыемства "Пiнская зверагаспадарка Белкаапсаюза"
Занька
Вольгу Мiхайлаўну
-
медыцынскую сястру ўстановы аховы здароўя "Ганцавiцкая цэнтральная раённая бальнiца"
Зенюцiч
Алену Iванаўну
-
швачку прыватнага вытворча-гандлёвага ўнiтарнага прадпрыемства "К.В.Мэбля", г. Пiнск
Iльючык
Святлану Чэславаўну
-
хатнюю гаспадыню, в. Дубнавiчы Пiнскага раёна
Казак
Таццяну Пятроўну
-
спецыялiста па кадрах дзяржаўнага ўнiтарнага дарожна-будаўнiчага прадпрыемства "Iванаўская ДБПМК-30"
Калашук
Зiнаiду Канстанцiнаўну
-
хатнюю гаспадыню, в. Купяцiчы Пiнскага раёна
Кандарэвiч
Алену Iванаўну
-
работнiцу дзяржаўнага ўнiтарнага вытворчага прадпрыемства "Бярозаўская ЖКГ"
Каралько
Iрыну Васiльеўну
-
работнiцу прыватнага будаўнiчага ўнiтарнага прадпрыемства "Падножжабуд", Брэсцкi раён
Каралюк
Алу Аляксандраўну
-
хатнюю гаспадыню, Ленiнскi раён г. Брэста
Кароль
Алену Iванаўну
-
кандытара фiлiяла Iванаўскага раённага спажывецкага таварыства "Марыля"
Кахавец
Iлону Васiльеўну
-
хатнюю гаспадыню, в. Лосiчы Пiнскага раёна
Клiмовiч
Алену Уладзiмiраўну
-
хатнюю гаспадыню, г. Пiнск
Кот
Вольгу Аляксееўну
-
хатнюю гаспадыню, Ленiнскi раён г. Брэста
Кузiч
Галiну Вiктараўну
-
работнiцу Павiццеўскага сельскага выканаўчага камiтэта Кобрынскага раёна
Кулеву
Нiну Уладзiмiраўну
-
хатнюю гаспадыню, в. Высокае Пiнскага раёна
Кунахавец
Лiдзiю Лявонцьеўну
-
аператара машыннага даення адкрытага акцыянернага таварыства "Баравiца" Iванаўскага раёна
Кунахавец
Таццяну Iванаўну
-
хатнюю гаспадыню, в. Махро Iванаўскага раёна
Лагашову
Юлiю Сяргееўну
-
рэдактара прыходскага сайта рэлiгiйнай абшчыны "Праваслаўны прыход храма Узнясення Гасподняга ў в. Вельямовiчы Брэсцкага раёна Брэсцкай епархii Беларускай праваслаўнай царквы"
Лiнкевiч
Алу Уладзiмiраўну
-
хатнюю гаспадыню, г. Пiнск
Луцык
Валянцiну Вiтальеўну
-
сацыяльнага работнiка дзяржаўнай установы "Маларыцкi тэрытарыяльны цэнтр сацыяльнага абслугоўвання насельнiцтва"
Ляўковiч
Аксану Мiхайлаўну
-
экспедытара аддзела адукацыi, спорту i турызму Жабiнкаўскага райвыканкама
Мазырчук
Ларысу Васiльеўну
-
iндывiдуальнага прадпрымальнiка, г. Iванава
Мазырчук
Таццяну Iванаўну
-
бухгалтара свiнагадоўчага комплексу "Сухое" адкрытага акцыянернага таварыства "Драгiчынскi камбiкормавы завод"
Максiмовiч
Таццяну Мiхайлаўну
-
хатнюю гаспадыню, в. Харомск Столiнскага раёна
Мiнзар
Ганну Андрэеўну
-
санiтарку фiлiяла "Санаторый "Алеся" адкрытага акцыянернага таварыства "Санаторна-курортная арганiзацыя "Брэстаграздраўнiца"
Мiхайлаву-Таранка
Наталлю Валянцiнаўну
-
хатнюю гаспадыню, г. Пiнск
Нiканчук
Людмiлу Анатольеўну
-
хатнюю гаспадыню, в. Ставок Пiнскага раёна
Палхоўскую
Галiну Мiхайлаўну
-
работнiцу адкрытага акцыянернага таварыства "Пiнскае прамыслова-гандлёвае аб'яднанне "Палессе"
Папко
Таццяну Васiльеўну
-
аператара машыннага даення сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва "Гарбаха-Агра" Iванаўскага раёна
Плевака
Надзею Васiльеўну
-
санiтарку фiлiяла "Санаторый "Алеся" адкрытага акцыянернага таварыства "Санаторна-курортная арганiзацыя "Брэстаграздраўнiца"
Салавейка
Дар'ю Васiльеўну
-
педагога-псiхолага дзяржаўнай установы адукацыi "Драгiчынскi раённы цэнтр карэкцыйна-развiваючага навучання i рэабiлiтацыi"
Самсонаву
Аксану Аляксандраўну
-
укладчыка-ўпакоўшчыка Брэсцкага фiлiяла закрытага акцыянернага таварыства "Мiнскi завод вiнаградных вiн"
Скулавец
Жанну Анатольеўну
-
хатнюю гаспадыню, в. Харомск Столiнскага раёна
Сухарэвiч
Антанiну Рыгораўну
-
работнiцу дзяржаўнай установы адукацыi "Кобрынскi дзiцячы дом"
Сухарэвiч
Таццяну Уладзiмiраўну
-
медыцынскую сястру дзяржаўнай установы "Жабчыцкi псiханеўралагiчны дом-iнтэрнат для састарэлых i iнвалiдаў" Пiнскага раёна
Труцько
Юлiю Iванаўну
-
прадаўца-стажора Ганцавiцкага раённага спажывецкага таварыства
Трушко
Вольгу Пятроўну
-
палявода адкрытага акцыянернага таварыства "Баравiца" Iванаўскага раёна
Фiлiпаву
Святлану Уладзiмiраўну
-
работнiцу адкрытага акцыянернага таварыства "Аснежыцкае" Пiнскага раёна
Цялушка
Таццяну Iванаўну
-
хатнюю гаспадыню, аг. Люсiна Ганцавiцкага раёна
Цямчык
Любоў Васiльеўну
-
палявода адкрытага акцыянернага таварыства "Машэраўскi" Iванаўскага раёна
Шаўковiч
Таццяну Васiльеўну
-
хатнюю гаспадыню, в. Нiкольскае Маларыцкага раёна
Шмат
Святлану Iванаўну
-
хатнюю гаспадыню, в. Вялiкiя Вiкаравiчы Столiнскага раёна
Шубiч
Вольгу Аляксееўну
-
работнiцу рэлiгiйнай абшчыны "Царква хрысцiян веры евангельскай", г. Брэст
Шудрык
Наталлю Паўлаўну
-
кандытара прыватнага гандлeва-вытворчага ўнiтарнага прадпрыемства "Эдэльвейс-Макс", г. Iванава
Яльнiцкую
Лiдзiю Мiхайлаўну
-
хатнюю гаспадыню, аг. Арэхава Маларыцкага раёна
Ясiнскую
Ларысу Мiкалаеўну
-
настаўнiцу дзяржаўнай установы адукацыi "Сярэдняя школа N 2 г. Жабiнкi"
Яхнавец
Надзею Аляксандраўну
-
хатнюю гаспадыню, аг. Белавуша Столiнскага раёна

па Гродзенскай вобласцi

Задзерэй
Кацярыну Мiкалаеўну
-
памочнiка выхавальнiка дзяржаўнай установы адукацыi "Гезгалаўскi яслi-сад" Дзятлаўскага раёна
Сядлецкую
Янiну Мар'янаўну
-
аператара машыннага даення сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва "Гiркi" Воранаўскага раёна
Чэратун
Любоў Канстанцiнаўну
-
медыцынскую сястру дзiцячай палiклiнiкi ўстановы аховы здароўя "Слонiмская цэнтральная раённая бальнiца"

па г. Мiнску

Арапай
Наталлю Мар'янаўну
-
разметчыка адкрытага акцыянернага таварыства "Мiнскi трактарны завод"
Аўсiевiч
Бажэну Мiхайлаўну
-
рэгента рэлiгiйнай абшчыны "Прыход храма Святога Архангела Мiхаiла ў г. Мiнску Мiнскай епархii Беларускай праваслаўнай царквы"
Бандарэц
Вольгу Сяргееўну
-
кантралёра 20 фiлiяла "Завод паўправаднiковых прыбораў" адкрытага акцыянернага таварыства "IНТЭГРАЛ" - кiруючая кампанiя холдынга "IНТЭГРАЛ"
Башура
Вiкторыю Аляксандраўну
-
медыцынскую сястру ўстановы аховы здароўя "6-я гарадская клiнiчная бальнiца"
Бойка
Iрыну Iванаўну
-
бухгалтара ўстановы аховы здароўя "3-я гарадская дзiцячая клiнiчная палiклiнiка"
Варабей
Наталлю Сяргееўну
-
дыспетчара фiлiяла "Служба арганiзацыi руху" камунальнага транспартнага ўнiтарнага прадпрыемства "Мiнсктранс"
Гайдук
Юлiю Ягораўну
-
хатнюю гаспадыню, Фрунзенскi раён
Галаенка
Iннесу Мiхайлаўну
-
вядучага навуковага супрацоўнiка дзяржаўнай навуковай установы "Iнстытут генетыкi i цыталогii Нацыянальнай акадэмii навук Беларусi"
Капыток
Таццяну Аляксандраўну
-
повара дзяржаўнай установы адукацыi "Яслi-сад N 477 г. Мiнска"
Клiмаву
Марыну Мiхайлаўну
-
культарганiзатара дзяржаўнай установы адукацыi "Цэнтр дадатковай адукацыi дзяцей i моладзi "Эўрыка" г. Мiнска"
Лiс
Наталлю Валер'еўну
-
хатнюю гаспадыню, Фрунзенскi раён
Мiхалевiч
Кацярыну Валер'еўну
-
хатнюю гаспадыню, Фрунзенскi раён
Пабедаш
Аксану Вiтольдаўну
-
урача функцыянальнай дыягностыкi ўстановы аховы здароўя "6-я цэнтральная раённая клiнiчная палiклiнiка Ленiнскага раёна г. Мiнска"
Паеўскую
Iрыну Анатольеўну
-
хатнюю гаспадыню, Першамайскi раён
Пташнiкаву
Аксану Уладзiмiраўну
-
хатнюю гаспадыню, Фрунзенскi раён
Садоўскую
Алесю Мiкалаеўну
-
дацэнта Беларускага дзяржаўнага ўнiверсiтэта
Сушко
Алену Аляксандраўну
-
хатнюю гаспадыню, Фрунзенскi раён
Тупiцыну
Алену Вiктараўну
-
хатнюю гаспадыню, Фрунзенскi раён
Урбановiч
Святлану Станiславаўну
-
мастака-афармiцеля дзяржаўнай установы "Беларускi рэспублiканскi тэатр юнага гледача"
Хабараву
Настассю Мiхайлаўну
-
хатнюю гаспадыню, Фрунзенскi раён
Цiхановiч
Людмiлу Анатольеўну
-
прадаўца магазiна "Ваш выбар" сэрвiсна-гандлёвага рэспублiканскага ўнiтарнага прадпрыемства "Гандлёвы дом "Усходнi" Кiраўнiцтва справамi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь
Цэлiкавец
Таццяну Уладзiмiраўну
-
спецыялiста па продажы таварыства з абмежаванай адказнасцю "Полгейт Сiстэм"
Шалай
Таццяну Iванаўну
-
хатнюю гаспадыню, Маскоўскi раён
Шульган
Алену Рэнальдаўну
-
хатнюю гаспадыню, Заводскi раён
Юнгiну
Анастасiю Сяргееўну
-
хатнюю гаспадыню, Фрунзенскi раён
Юркову
Ганну Аляксандраўну
-
кантралёра-касiра магазiна "Васiлькi" закрытага акцыянернага таварыства "Узвышша"
Ярашэвiч
Таццяну Анатольеўну
-
выкладчыка ўстановы адукацыi "Беларускi дзяржаўны педагагiчны ўнiверсiтэт iмя Максiма Танка"
Ярмольчык
Юлiю Аляксандраўну
-
медыцынскую сястру ўстановы аховы здароўя "13-я гарадская дзiцячая клiнiчная палiклiнiка"

Прэзiдэнт Рэспублiкi Беларусь
А.Лукашэнка