Поиск:

Указ Президента Республики Беларусь от 05.09.2016 N 331 "Аб узнагароджаннi"

За шматгадовую плённую працу, узорнае выкананне службовых абавязкаў, прафесiяналiзм i самаадданасць у надзвычайнай сiтуацыi, дасягненне высокiх паказчыкаў у нафтахiмiчнай вытворчасцi i будаўнiцтве, значны асабiсты ўклад у развiццё ваенна-прамысловага комплексу рэспублiкi, навуковай i педагагiчнай дзейнасцi, сферы аховы здароўя i медыцынскай дапамогi насельнiцтву, адукацыi, мастацтва i культуры:
1. Узнагародзiць:

ордэнам "За службу Радзiме" III ступенi

Гайдучонка
Валерыя Аляксандравiча
-
намеснiка Старшынi Следчага камiтэта, генерал-маёра юстыцыi

ордэнам "За асабiстую мужнасць"

Герасiмовiча
Вадзiма Мiхайлавiча
-
майстра вытворчага ўчастка Магiлёўскага сельскага раёна электрычных сетак фiлiяла "Магiлёўскiя электрычныя сеткi" магiлёўскага рэспублiканскага ўнiтарнага прадпрыемства электраэнергетыкi "Магiлёўэнерга"

ордэнам Пашаны

Грэбеншчыкава
Валерыя Эдуардавiча
-
дырэктара вытворча-гандлёвага прыватнага ўнiтарнага прадпрыемства "Мiнатор-Сервiс"
Зiновiча
Уладзiмiра Мiкалаевiча
-
урача-гiгiенiста (загадчыка) аддзялення радыяцыйнай гiгiены дзяржаўнай установы "Гомельскi гарадскi цэнтр гiгiены i эпiдэмiялогii"
Сукалу
Аляксандра Васiльевiча
-
намеснiка Старшынi Прэзiдыума Нацыянальнай акадэмii навук Беларусi
Тулупаву
Марыю Iосiфаўну
-
галоўнага ўрача ўстановы "Гомельскi абласны эндакрыналагiчны дыспансер"

медалём "За адзнаку ў воiнскай службе"

Дзегцярука
Дзмiтрыя Анатольевiча
-
старшага афiцэра 2-га аддзела 1-га ўпраўлення галоўнага аператыўнага ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных Сiл Рэспублiкi Беларусь, падпалкоўнiка
Сiдарэнку
Аляксандра Дзмiтрыевiча
-
намеснiка камандзiра вайсковай часцi 1250 пагранiчнай службы, палкоўнiка

медалём "За адзнаку ў ахове грамадскага парадку"

Андрухова
Вячаслава Васiльевiча
-
начальнiка аператыўнага ўпраўлення Дэпартамента фiнансавых расследаванняў Камiтэта дзяржаўнага кантролю, падпалкоўнiка фiнансавай мiлiцыi
Iсачанку
Аляксея Уладзiмiравiча
-
старшага следчага па асаблiва важных справах упраўлення па расследаваннi злачынстваў супраць асобы i грамадскай бяспекi галоўнага следчага ўпраўлення Следчага камiтэта, падпалкоўнiка юстыцыi
Рыбкiну
Аксану Леанiдаўну
-
старшага следчага па асаблiва важных справах упраўлення па расследаваннi злачынстваў у сферы арганiзаванай злачыннасцi i карупцыi галоўнага ўпраўлення па расследаваннi злачынстваў у сферы арганiзаванай злачыннасцi i карупцыi Следчага камiтэта, палкоўнiка юстыцыi

медалём "За адзнаку ў папярэджаннi i лiквiдацыi надзвычайных сiтуацый"

Безмена
Уладзiмiра Мiкалаевiча
-
электраманцёра аператыўна-выязной брыгады Клiчаўскага раёна электрычных сетак фiлiяла "Бабруйскiя электрычныя сеткi" магiлёўскага рэспублiканскага ўнiтарнага прадпрыемства электраэнергетыкi "Магiлёўэнерга"
Жарыкава
Дзмiтрыя Пятровiча
-
старшага майстра Бабруйскага сельскага раёна электрычных сетак фiлiяла "Бабруйскiя электрычныя сеткi" магiлёўскага рэспублiканскага ўнiтарнага прадпрыемства электраэнергетыкi "Магiлёўэнерга"
Пятрэню
Вiктара Мiкалаевiча
-
трактарыста Глускага раёна электрычных сетак фiлiяла "Бабруйскiя электрычныя сеткi" магiлёўскага рэспублiканскага ўнiтарнага прадпрыемства электраэнергетыкi "Магiлёўэнерга"

медалём "За працоўныя заслугi"

Бабушкiна
Мiхаiла Алегавiча
-
генеральнага дырэктара сумеснага таварыства з абмежаванай адказнасцю "ЛЛК-НАФТАН", г. Наваполацк Вiцебскай вобласцi
Бусенка
Ганну Iванаўну
-
урача-акушэра-гiнеколага (загадчыка) гiнекалагiчнага аддзялення ўстановы аховы здароўя "Вiцебскi гарадскi клiнiчны раддом N 2"
Вайтовiч
Таццяну Мiкалаеўну
-
загадчыка 2-й кафедры дзiцячых хвароб установы адукацыi "Беларускi дзяржаўны медыцынскi ўнiверсiтэт"
Васiльева
Сяргея Аляксеевiча
-
намеснiка галоўнага ўрача па медыцынскай частцы ўстановы аховы здароўя "Гарадскi клiнiчны радзiльны дом N 2", г. Мiнск
Гайдашова
Аляксея Аляксандравiча
-
намеснiка начальнiка дзяржаўнай установы "Рэспублiканскi цэнтр палярных даследаванняў"
Давiдоўскага
Валянцiна Аляксандравiча
-
вядучага спецыялiста фiнансава-гаспадарчага ўпраўлення Дэпартамента фiнансавых расследаванняў Камiтэта дзяржаўнага кантролю
Дашко
Анатолiя Мiхайлавiча
-
галоўнага ўрача ўстановы аховы здароўя "Брэсцкi абласны радзiльны дом"
Карнiцкую
Эльвiру Леанiдаўну
-
старшыню камiтэта эканомiкi Гомельскага аблвыканкама
Карытку
Анатоля Вiктаравiча
-
старшыню суда Пастаўскага раёна
Касачова
Iвана Мiхайлавiча
-
галоўнага навуковага супрацоўнiка навукова-даследчай лабараторыi кафедры радыёлакацыi i прыёмаперадаючых устройстваў установы адукацыi "Ваенная акадэмiя Рэспублiкi Беларусь"
Кашчыц
Алену Юл'янаўну
-
урача-акушэра-гiнеколага (загадчыка акушэрскага аддзялення абсервацыi, паталогii цяжарных) установы аховы здароўя "Лiдская цэнтральная раённая бальнiца"
Козiч
Зою Пятроўну
-
начальнiка аддзела iдэалагiчнай работы Брэсцкай мытнi
Комiр
Вiкторыю Уладзiмiраўну
-
урача-анестэзiёлага-рэанiматолага аддзялення анестэзiялогii i рэанiмацыi N 2 установы аховы здароўя "Гарадская дзiцячая iнфекцыйная клiнiчная бальнiца", г. Мiнск
Крэч
Вольгу Зенонаўну
-
урача-педыятра (загадчыка) педыятрычнага аддзялення для неданошаных дзяцей дзяржаўнай установы аховы здароўя "Гомельская гарадская клiнiчная бальнiца N 3"
Кулака
Сяргея Мяфодзьевiча
-
старшыню эканамiчнага суда Брэсцкай вобласцi
Лабецкую
Алену Фёдараўну
-
урача-акушэра-гiнеколага (загадчыка кансультацыi) 4-й жаночай кансультацыi ўстановы аховы здароўя "1-я гарадская клiнiчная бальнiца", г. Мiнск
Луканскую
Iрыну Эдуардаўну
-
галоўнага ўрача дзяржаўнай установы аховы здароўя "Дзiцячая палiклiнiка N 1 г. Гродна"
Ляхоўскую
Iрыну Аляксандраўну
-
урача-анестэзiёлага-рэанiматолага (загадчыка) аддзялення анестэзiялогii i рэанiмацыi (з палатамi iнтэнсiўнай тэрапii для нованароджаных дзяцей) установы аховы здароўя "Гарадскi клiнiчны радзiльны дом N 2", г. Мiнск
Мальцаву
Святлану Яўгеньеўну
-
намеснiка галоўнага ўрача па дзяцiнстве i родадапамозе ўстановы "Гомельская абласная клiнiчная бальнiца"
Пабiванцаву
Наталлю Фадзееўну
-
галоўнага ўрача ўстановы аховы здароўя "Брэсцкi абласны кардыялагiчны дыспансер"
Пiгараву
Таццяну Уладзiмiраўну
-
суддзю Гродзенскага абласнога суда
Самохiну
Галiну Генадзьеўну
-
урача-педыятра ўчастковага дзiцячай кансультацыi палiклiнiкi ўстановы аховы здароўя "Клiмавiцкая цэнтральная раённая бальнiца"
Сiдаровiча
Рышарда Рамуальдавiча
-
дырэктара дзяржаўнай установы "Рэспублiканскi навукова-практычны цэнтр неўралогii i нейрахiрургii" Мiнiстэрства аховы здароўя
Стальмахову
Святлану Iванаўну
-
намеснiка старшынi Магiлёўскага абласнога суда
Цiбца
Генадзiя Уладзiмiравiча
-
урача-анестэзiёлага-рэанiматолага (загадчыка аддзялення iнтэнсiўнай тэрапii i рэанiмацыi) установы аховы здароўя "Пiнская дзiцячая бальнiца"
Цiханавецкую
Святлану Расцiславаўну
-
урача-стаматолага-тэрапеўта (загадчыка) стаматалагiчнага аддзялення палiклiнiкi дзяржаўнай установы "Рэспублiканскi клiнiчны медыцынскi цэнтр" Кiраўнiцтва справамi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь
Цэдзiк
Ганну Iванаўну
-
урача-акушэра-гiнеколага жаночай кансультацыi ўстановы аховы здароўя "Глуская цэнтральная раённая бальнiца iмя Заслужанага ўрача БССР А.С.Сямёнава"
Чыкiчаву
Наталлю Пятроўну
-
урача-анестэзiёлага-рэанiматолага (загадчыка аддзялення анестэзiялогii i рэанiмацыi) установы "Гомельская абласная дзiцячая клiнiчная бальнiца"
Шастак
Нiну Уладзiмiраўну
-
суддзю Брэсцкага абласнога суда
Швецову
Таццяну Юр'еўну
-
загадчыка дзяржаўнай установы адукацыi "Дашкольны цэнтр развiцця дзiцяцi N 1 г. Магiлёва"
Ялавую
Наталлю Пятроўну
-
дырэктара Iнстытута павышэння квалiфiкацыi i перападрыхтоўкi ўстановы адукацыi "Брэсцкi дзяржаўны тэхнiчны ўнiверсiтэт"

медалём Францыска Скарыны

Алейнiка
Яўгена Фёдаравiча
-
кампазiтара
Асадулаева
Хiзру Газiевiча
-
старшыню праўлення Мiжнароднага грамадскага аб'яднання "Горо"
Барысенку
Мiкалая Сяргеевiча
-
метадыста аддзела краязнаўства i пошукавай работы дзяржаўнай установы дадатковай адукацыi "Абласны цэнтр творчасцi", г. Магiлёў
Буслаеву
Веранiку Аляксандраўну
-
артыста драмы - вядучага майстра сцэны дзяржаўнай установы "Заслужаны калектыў Рэспублiкi Беларусь "Рэспублiканскi тэатр беларускай драматургii"
Гаравую
Марыну Мiхайлаўну
-
артыста-вакалiста (салiста) дзяржаўнай установы культуры "Гродзенская капэла"
Нечыпурэнка
Наталлю Iванаўну
-
загадчыка лабараторыi клiнiчнай патафiзiялогii нервовай сiстэмы дзяржаўнай установы "Рэспублiканскi навукова-практычны цэнтр неўралогii i нейрахiрургii" Мiнiстэрства аховы здароўя
Нiкiфарава
Мiхаiла Яўхiмавiча
-
акадэмiка-сакратара Аддзялення бiялагiчных навук Нацыянальнай акадэмii навук Беларусi
Нiкiцiну
Людмiлу Мiкалаеўну
-
артыста камернага аркестра - вядучага майстра сцэны дзяржаўнай установы культуры "Гродзенская капэла"
Паршына
Дзянiса Аляксандравiча
-
артыста драмы - вядучага майстра сцэны дзяржаўнай установы "Заслужаны калектыў Рэспублiкi Беларусь "Рэспублiканскi тэатр беларускай драматургii"
Халадовiч
Наталлю Уладзiмiраўну
-
артыста драмы - вядучага майстра сцэны дзяржаўнай установы "Заслужаны калектыў Рэспублiкi Беларусь "Рэспублiканскi тэатр беларускай драматургii"
Якавенку
Васiля Цiмафеевiча
-
журналiста, кiраўнiка Беларускага сацыяльна-экалагiчнага саюза "Чарнобыль"

2. Прысвоiць ганаровыя званнi Рэспублiкi Беларусь:

"Заслужаны работнiк адукацыi Рэспублiкi Беларусь"

Грыгаровiчу
Канстанцiну Мiхайлавiчу
-
дырэктару ўстановы адукацыi "Магiлёўскi дзяржаўны абласны лiцэй N 3"
Кулiкаву
Валерыю Пятровiчу
-
загадчыку кафедры абсталявання i тэхналогii зварачнай вытворчасцi дзяржаўнай установы вышэйшай прафесiйнай адукацыi "Беларуска-Расiйскi ўнiверсiтэт"

"Заслужаны ўрач Рэспублiкi Беларусь"

Клачко
Аляксандру Iванавiчу
-
урачу-анестэзiёлагу-рэанiматолагу (загадчыку 9-га аддзялення анестэзiялогii i рэанiмацыi) установы аховы здароўя "Гродзенская абласная дзiцячая клiнiчная бальнiца"
Козел
Таццяне Сямёнаўне
-
урачу-тэрапеўту (загадчыку) тэрапеўтычнага аддзялення стацыянара дзяржаўнай установы "Рэспублiканскi клiнiчны медыцынскi цэнтр" Кiраўнiцтва справамi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь
Суконку
Алегу Рыгоравiчу
-
дырэктару дзяржаўнай установы "Рэспублiканскi навукова-практычны цэнтр анкалогii i медыцынскай радыялогii iмя М.М.Аляксандрава"

"Заслужаны работнiк аховы здароўя Рэспублiкi Беларусь"

Герасiмовiчу
Аляксандру Iгнацьевiчу
-
урачу-патолагаанатаму (загадчыку) патолага-анатамiчнага аддзялення дзяржаўнай установы "Рэспублiканскi клiнiчны медыцынскi цэнтр" Кiраўнiцтва справамi Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь

"Заслужаны будаўнiк Рэспублiкi Беларусь"

Усовiчу
Валерыю Станiслававiчу
-
дырэктару закрытага акцыянернага таварыства "Мiнскае спецыялiзаванае ўпраўленне N 217"

Прэзiдэнт Рэспублiкi Беларусь
А.Лукашэнка